Сьогодні відзначається Всесвітній день біженців

Дата: 20.06.2024 16:05

Щороку 20 червня відзначається важлива подія – Всесвітній день біженців (World Refugee Day). Таку дату започаткувала Організація Об’єднаних Націй 4 грудня 2000 року. Подію поєднали з Міжнародним днем африканських біженців, який відзначався в цей же день ще з 1969 року.

Ще в 2014 році в Україні сотні тисяч людей змушені були покинуті свої домівки у зв’язку з російською окупацією Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей. А в 2022, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, не менше 7 млн українців стали біженцями, отримавши притулок в багатьох європейських країнах, США, Канаді тощо.

День біженців має за мету привернення уваги суспільства до труднощів людей, котрі змушені тікати з Батьківщини через конфлікти або низький рівень життя; наголошення на силі характеру біженців; залучення людства до співчуття та покращення їхнього перебування на чужій території.

Сьогодні у нашому світі близько 70 мільйонів осіб вимушено покинули рідну країну чи зазнали внутрішніх переміщень.

У Всесвітній день біженців громада та влада проводить багато заходів, подій на підтримку біженців з усього світу, а також створюються нові можливості для їх підтримки.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року європейські країни прийняли громадян України, а також внесли зміни у національне законодавство своїх країн.  Зокрема, 4 березня 2022 року Рада ЄС прийняла рішення про застосування Директиви від 20 липня 2001 року № 2001/55/EC, завдяки якій українці отримали змогу звернутися за міжнародним захистом у Європейський Союз та отримати статус біженця чи додатковий захист. Також актуальним став статус «тимчасового захисту» в ЄС.