22 березня — Всесвітній день водних ресурсів
22 березня відзначаємо Всесвітній день водних ресурсів
Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього Дня - є швидке зменшення запасів питної води.
Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня - є підвищення рівня обізнаності людей про значення та важливість води для продовження життя на Землі.
Офіційно стали відзначати цей День з 1993 року. Організації із захисту довкілля звертаються до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів і проводити конкретні дії, які мають нагадати, що виснаження довкілля негативно позначається на якості життя.
Для України питання води є надзвичайно актуальним, оскільки за рівнем запасів доступних до використання водних ресурсів наша країна належить до малозабезпечених країн Європи та світу. Так, на одну людину в Україні в середньому припадає лише 1 тис. кубічних метрів річкового стоку у рік, у той час, як за оцінкою Європейської Економічної Комісії ООН держава, водні ресурси якої не перевищують 1,7 тис. кубічних метрів на людину, вважається водонезабезпеченою.
Прості кроки, які може зробити кожен: вчасно закривати кран; не використовувати фосфатні миючі засоби; не засмічувати водойми побутовими відходами.
З метою привернення уваги до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів, виховання екологічно свідомого мислення, ще раз наголошуємо, що вода є найдорожчим ресурсом, що потребує відповідального та раціонального використання, адже кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні, і від кожного з нас залежить, як у подальшому розвиватимуться ці зміни.
Звертаємося до усіх з проханням шанобливого ставлення до води та водних ресурсів!!!
Вода є джерелом життя для будь-якого живого організму на Землі. І хоча вона складається всього з 2 атомів водню і 1 атома кисню, її продовжують вивчати вчені, роблячи про неї нові відкриття.
Вода є джерелом життя для будь-якого живого організму на Землі. І хоча вона складається всього з 2 атомів водню і 1 атома кисню, її продовжують вивчати вчені, роблячи про неї нові відкриття.
Цікаві факти про воду:
1. Людина без води може прожити не більше 5 днів.
2. При зневодненні організму хоча б на кілька відсотків, людина буде відчувати сильну спрагу і занепад сил. Цікаво, що переїдання може стати однією з причин зневоднення.
3. Наш організм складається з води більш ніж на 70%.
4. Теоретично, якби всі льодовики розтанули на планеті, рівень води піднявся більш ніж на 60 м. З-за цього затопленими виявилися б 15% суші.
5. В середньому кожна людина щорічно споживає приблизно 60 тонн води.
6. При певних умовах вода може замерзати і при плюсовій температурі.
7. Згідно з дослідженнями, вода успішно поглинає інфрачервону радіацію.
8. На даний момент на нашій планеті близько 1 мільярда людей позбавлені можливості пити чисту воду. Тільки за останні 50 років із-за права доступу до води, у світі відбулося більше 20 військових конфліктів.
9. В Антарктиці знаходиться самий холодний лід, а ось самим теплим льодом вважається Альпійський, так як його температура становить 0 градусів за Цельсієм.
10. Близько 80% всіх захворювань передаються через воду. У зв’язку з цим кожен рік помирає приблизно 25 мільйонів чоловік. А це майже як населення Австралії!
11. Незважаючи на те, що Земля більш ніж на 70% покрита водою, лише 1% є прісною.
12. Вченим вдалося довести, що вода має здатність запам’ятовувати інформацію.
13. Медузи на 99% складаються з води.
14. Новонароджені немовлята складаються з 80% води, в той час як у літньої людини її залишається лише близько 50%.
15. В мантії Землі міститься у десятки разів більше води, ніж на її поверхні.
16. В океанах вода має синій відтінок через розсіяний потік світла.
17. Середня температура води на поверхні світового океану становить близько 17 градусів за Цельсієм. У той час як температура повітря в нижніх шарах над океаном – 15 градусів.
18. Завдяки тому, що океани займають близько 70% поверхні Землі, вони обігрівають нижні шари атмосфери. Тим самим вони пом’якшують клімат.
19. Щороку випаровується 1 трильйон тонн води. Це число виглядає, як одиниця з 12 нулями.
20. У звичайному склянці води міститься близько 8 септілліонів молекул. Септілліон – це число, яке представляє собою одиницю з 24 нулями.
21. У Тихому океані міститься 46% усієї кількості води на Землі. 23% води – в Атлантичному океані, 20% – в Індійському і 4% – у Північному Льодовитому.
22. В Азербайджані існує різновид води, яка може запалюватися. Це відбувається з-за того, що у її складі міститься багато метану.
23. За даними ЮНЕСКО, найчистіша вода знаходиться у Фінляндії.
24. В Антарктиді знайдено озеро, яке не замерзає навіть при температурі – 50 градусів. А все із-за того, що в ньому забагато солі.
25. За підрахунками вчених, ресурси світового океану можуть прогодувати близько 300 млрд. чоловік.
26. В Найробі, столиці Кенії, вода в 10 разів дорожче, ніж в Сполучених Штатах Америки.
« повернутися до розділу «Земельні відносини, екологія, благоустрій, ЖКГ, енергоефективність»