У закладах освіти Козинської громади відзначена 210-а річниця з дня народження Т.Г.Шевченка

Дата: 12.03.2024 10:18

У першій декаді березня у закладах освіти громади традиційно проходять різноманітні культурно-масові, інформаційно-просвітницькі та літературно-художні заходи, присвячені життю і творчості видатної постаті в українській літературі – Тарасу Шевченку. Серед плеяди видатних діячів української культури Тарасові Григоровичу належить особливе місце. Поборником правди і свободи називають його. Своєю полум’яною поетичною і мистецькою творчістю виражав споконвічні вільнолюбні прагнення нашого народу. У цьому році виповнилося 210 років з дня народження Великого Кобзаря.

З нагоди вшанування пам’яті Великого Українця у закладах освіти Козинської громади відбулися заходи, присвячені шевченківським дням.

У Козинському ліцеї невмирущій славі генія українського народу були присвячені:

• літературно-музична композиція «Шевченко – світоч українського народу»,
  • квест-гра «Творчість Тараса Шевченка»,
  • урок-подорож «Стежками Великого Кобзаря»,
  • урок-концерт «Шевченкова пісня»,
  • літературний ярмарок «Як ми знаємо Шевченка»,
  • біографічний калейдоскоп «Тернистими шляхами долі».

У Рудня-Почаївському ліцеї з метою активізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді, формування готовності брати участь у культурному житті країни проведені такі заходи:

• урочисте відкриття шевченківських днів «Єднаймо Україну Тарасовим словом»,
  • читацька арт-платформа «Шевченко закликає, Україна перемагає»,
  • книжкова вітальня «Так заповів Тарас Шевченко…»,
  • літературна мандрівка «Кобзарева струна у безсмертя шляхи проложила»,
  • музичний антракт «Сучасний ро-Шевченко»,
  • відеореліз «Нам треба голосу Тараса…»,
  • створення фотоколажу «Наш Кобзар»,
  • коло думок «І генії були дітьми»,
  • шевченківські читання «Починаймо рідне слово зі сторінки Кобзаря»,
  • урок-квест «Шлях Тараса»,
  • конференція «Жіноча доля у творчості Т.Шевченка»,
  • плакат співпраці «Тарас Шевченко – позивний «Кобзар».

З 11 по 15 березня у Ново-Пляшевській гімназії, Гранівській філії та Іващуківській філії Козинського ліцею також пройшов тиждень шевченківських днів.  Здобувачі освіти не просто вшанували пам’ять поета, але й відчули, як його твори пронизані любов’ю до України, народу, рідної мови.

З учнями проведено низку заходів, спланованих учителями української мови та літератури: інформаційні хвилинки «Незабутній Тарас Шевченко»; урок-квест «Відкрий для себе Тараса Шевченка»; виставку творчих робіт учнів «Живи, Кобзарю, в пам’яті народній»; літературна-музичну композицію «Живе під сонцем любові Шевченкова весна».

У рамках шевченківських днів працівниками клубів та бібліотек організовані флешмоби «Вісім рядків Шевченка», «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»,  відкриті перегляди літератури книжково-ілюстративних виставок «Єднаймо Україну Тарасовим словом», «Велична Слава Кобзаря», «Шевченкове слово не старіє», читацьке рандеву «Єднаймо душі словом Кобзаря», вікторини «Творчість Т.Г. Шевченка» та літературні години «І лине над землею Шевченкове слово».

Шевченко надихає… Великий поет, геній українського народу, він зробив неоціненний внесок у духовну скарбницю людства, про нього написані тисячі книг, зняті художні фільми. Образ найщирішого лірика, художника, людини постає перед читачами завдяки поетичним, прозовим і малярським творам митця, працям дослідників і спогадам друзів.

«В СВОЇЙ ХАТІ СВОЯ Й ПРАВДА, І СИЛА, І ВОЛЯ!». Сьогодні по-особливому звучать ці слова, у час боротьби українського народу за свою свободу, за життя, за мирне і вільне небо над головою!

Більше фото на сторінці громади у соціальній мережі Фейсбук