Відбулися зміни у Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб

Дата: 25.01.2024 11:11

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 року №1413 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року N 333 і від 30 серпня 2022 року N 977» відбулися зміни  у Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

Компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов'язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному зв’язку (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні)  для покриття витрат, пов'язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Уповноважені особи виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі їх створення) ради, місцевої держадміністрації, відповідної військової адміністрації мають право проводити перевірку достовірності наведених у повідомленні або заяві відомостей шляхом відвідування місць розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту розміщення таких осіб, ідентифікації осіб шляхом пред'явлення ними паспорта громадянина України, свідоцтва про народження малолітньої дитини, посвідки на постійне проживання (зокрема електронне відображення інформації, що міститься у таких документах), довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, перевірки факту безоплатного розміщення таких осіб, кількості розміщених осіб та умов їх проживання.