Залишився один рік, аби власники паїв змогли оформити право власності.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
01 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 р. № 2498-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».
Важливим нововведенням є те, що у разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така земля переходить у комунальну власність територіальної громади.
Що стосується власників сертифікатів, які не мають державних актів на право власності на земельні ділянки, слід зазначити наступне:
Право на земельну частку (пай) засвідчується сертифікатом, власник якого має право володіти та користуватися своїм паєм. Так як сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).
Закон України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначає організаційні та правові засади виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності.
Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), громадянам необхідно здійснити такі дії:
1) звернутися до сільської ради із заявою про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати документ, що посвідчує право на земельну частку (пай): копію сертифікату на земельну частку (пай), свідоцтво про право на спадщину або рішення суду про визнання права на земельну частку (пай);
2) після отримання позитивного рішення сільської ради, необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою, з метою формування земельної ділянки та встановлення її меж в натурі (на місцевості);
3) за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру;
4) після отримання Витягу з Державного земельного кадастру, необхідно звернутися до сільської ради для затвердження документації із землеустрою та передачі земельної ділянки у власність;
5) із рішенням про затвердження проектної документації та передачі земельної ділянки у власність, необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримується Витяг про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку.
Відділ земельних відносин, екології та благоустрою, економічного розвитку, інвестицій, транспорту та регуляторної діяльності Козинської сільської ради.