У Козинському ліцеї відбулися Андріївські вечорниці

Дата: 01.12.2023 10:38

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Одним із свят, яке відзначали наші батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято – день Святого Андрія Первозванного. Серед зимових свят цей день – один із найцікавіших, від нього віє чарівною староукраїнською стихією, що крізь віки дійшла до нашого часу.

Для Козинського ліцею це свято вже стало традиційним. Щороку учні відтворюють обряди проведення українських вечорниць, сповнені веселощів та жартів, ворожіння, адже саме завдяки таким заходам відроджуються українські традиції, звичаї та міцніє зв’язок поколінь.

Зимові Андріївські вечорниці відтворили сьогодні учні 9-х класів з класними керівниками Мулик Ритою Дмитрівною та Фесюк Іриною Миколаївною. Учні ненадовго повернулися в минуле та відчули красу стародавніх українських звичаїв. Панувала незвичайна аура, було веселе і колоритне дійство, жарти та сміх. Магічне ворожіння, смачна калита – все дарувало радість. Але особливо були до смаку українські варенички.