Сьогодні в світі відзначається Всесвітній день пам'яті жертв дорожніх аварій

Дата: 19.11.2023 17:29

Близько 1,25 мільйона чоловік щорічно вмирають в результаті дорожньо-транспортних пригод. Дорожньо-транспортні травми є провідною причиною смерті серед молодих людей, віком 15-29 років. 90% смертельних випадків у світі на дорогах відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, навіть якщо ці країни мають приблизно половину автомобілів в світі. Половина з тих, хто помирає на дорогах світу є «уразливими учасниками дорожнього руху»: пішоходи, велосипедисти та мотоциклісти.

За рішенням ООН третю неділя листопада оголошено Всесвітнім днем пам’яті жертв дорожніх аварій.

Він покликаний привернути увагу до сумного факту: у всьому світі в результаті дорожньо-транспортних подій щодня гине 3 тисячі чоловік і близько 100 тисяч отримують серйозні травми. Більша частина загиблих та постраждалих – молодь.

Мета цього дня полягає в тому, щоб вшанувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних аварій та висловити співчуття членам їх сімей, а також ще раз нагадати державам про необхідність забезпечити безпеку дорожнього руху.

Серед основних причин ДТП – перевищення швидкості, вживання алкоголю, відсутність програм технічного огляду транспортних засобів та пристроїв, що забезпечують безпеку водіїв і пасажирів.

Поліція нагадує:

•     Водіям:

- перевіряйте справність роботи фар перед виїздом;

- знижуйте швидкість у населених пунктах, зокрема, на перехрестях та пішохідних переходах;

- дотримуйтесь правил ПДР.

•     Велосипедистам:

- за можливості уникайте автодоріг та здійснення руху на проїжджій частині. Натомість рухайтесь велодоріжками;

- використовуйте ліхтарі, фари, світловідбивні елементи одягу та кросівок.

•     Пішоходам:

- надайте перевагу світлим кольорам у виборі одягу та взуття;

- використовуйте світловідбивні елементи - їх видимість гарантована на 130 метрів;

- дотримуйтесь правил ПДР: зупиняйтеся перед пішохідним переходом для того, щоб вас побачили.

•     Батькам:

- не залишайте без нагляду своїх дітей;

- забезпечте їх ліхтариками або іншими елементами, які відбивають світло;

- роз'яснювати дітям необхідність утримання від катання на самокатах, велосипедах та роликах у темну пору року.

Пам’ятайте, за статистикою кожні 23 секунди у світі гине людина у дорожній аварії. Будьте уважні. Бережіть себе!