Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та, до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

У 2017 році Всесвітній день охорони праці проводиться під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

В 2017 році МОП спрямувала свою діяльність саме на підвищення інформованості щодо нещасних випадків і захворювань, які пов’язані з виконанням трудових обов’язків Систематизація даних про нещасні випадки на виробництві має важливе значення для профілактики та їх запобігання.

Як наголошує МОП, збір та аналіз інформації мають проводитися на національному рівні. Це дало би змогу досягти ліпших показників ефективності національної системи охорони праці та допомогти визначити пріоритети у сфері охорони праці загалом. Крім того, оптимізація збору достовірних даних з охорони праці сприятиме встановленню пріоритетів у роботі із вдосконалення та ефективної реалізації національних програм охорони праці на робочих місцях.  

У цей день проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

13.04.2017 в структурних підрозділах інспекції Держенергонагляду, у рамках розроблених заходів пройдуть збори трудових колективів за участю профспілок, присвячених Всесвітньому Дню охорони праці, з розглядом завдань і перспектив покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням у процесі виробничої діяльності.

Довідково: Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який провели американські і канадські трудящі в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі. Вперше в світі з ініціативи МОП він відзначався у 2003 році.

Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 визначено як День охорони праці.