Субсидії по-новому: роз'яснення про те, кому та куди потрібно звернутись за консультацією

Дата: 17.10.2023 17:06

Наближається опалювальний сезон, і це означає, що питання отримання субсидій стає все більш актуальним. Для цього уряд продовжує реалізовувати програму допомоги громадянам, чий дохід не дозволяє їм самостійно сплатити житлово-комунальні послуги.

Автоматично субсидію перерахують:

• домогосподарствам, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2023 року;

• домогосподарствам, яким її було призначено у розмірі 0,00 грн на неопалювальний період.

Розрахунок житлової субсидії на опалювальний сезон здійснюватимуть органи Пенсійного фонду України після отримання інформації:

• про доходи осіб із Державного реєстру фізичних осіб — платників податків, а також групу платників єдиного податку, до якого належить фізична особа — підприємець, який обрав спрощену систему оподаткування — від Державної податкової служби України;

• про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування — від Пенсійного фонду України;

• про відсутність заборгованості за комунальні послуги — від організацій — постачальників житлово-комунальних послуг.

При розрахунку житлової субсидії з початку опалювального сезону 2023−2024 років враховуються доходи домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року, доходи у вигляді пенсії враховуються у розмірі серпневої пенсійної виплати.

Кому потрібно писати нове звернення на субсидії?

Деяким категоріям українців субсидія на опалювальний період 2023−2024 років може бути призначена лише за новим зверненням. Це стосується таких категорій:

• тих, хто подав заяву на припинення субсидії та користувався пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний період бажає отримувати житлову субсидію;

• тих, у кого відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану тощо.

Звертаємо вашу увагу, що особам, які отримували субсидію в  опалювальному періоді 2022 року, потрібно додатково звернутися за консультацією в старостинські округи за місцем проживання, у відділи «ЦНАП» та соціального захисту населення Козинської сільської ради чи територіальне відділення Пенсійного фонду України.

Спеціалісти територіального відділення Пенсійного фонду України 18 та 24 жовтня 2023 року здійснять виїзний  прийом громадян у ЦНАПі (І поверх адмінприміщення сільської ради) с.Козин. Початок прийому - 09:00 год. Завершення прийому - 12:00 год.