Дубенське районне Управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Рівненські області інформує щодо сказу

Дата: 22.09.2023 15:31

Дубенське районне Управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Рівненські області інформує:

Епізоотична ситуація щодо сказу в Дубенському районі напружена. За останні 4 дні зареєстровано 4 випадки сказу серед домашніх тварин. В результаті постраждали й звернулися за медичною допомогою 6 осіб, яким призначено та проводиться лікувально-профілактична імунізація антирабічними препаратами. Вогнища зареєстровані в с.Підлужжя, с.Мильча, с.Крилів, с.Новина Добрятинська Дубенського району.

Спеціалістами Дубенського районного управління Держпродспоживслужби та Дубенської районної державної лікарні ветеринарної медицини у вогнищі інфекції проводиться комплекс заходів, з метою локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин та недопущення захворювання людей на сказ.

Шановні мешканці району, переконливо рекомендуємо, при утриманні домашніх тварин дотримуватись профілактичних ветеринарно-санітарних заходів (щеплення проти інфекційних хвороб) щодо здоров’я тварин.В разі отримання травм від тварин (домашніх, бездомних чи диких) – укус, ослинення, подряпини, рекомендуємо негайно звертатись за медичною допомогою в лікувальні заклади.

Державною службою ветеринарної медицини щеплення проти сказу проводяться безкоштовно. Для роз’яснень, звертайтесь до спеціалістів ветеринарної медицини, які обслуговують ваш населений пункт, чи у Дубенську районну державну лікарню ветеринарної медицини за телефоном 03656-4-52-87.

Сказ є особливо-небезпечною та смертельною хворобою для людей та тварин.