З метою попередження пожеж в екосистемах регіону, спричинених випалюванням сухої трави та очерету, на території громади будуть проводитися комплексні профілактичні заходи та рейдові перевірки.

Головною причиною виникнення пожеж в екосистемах є людський фактор, а точніше людська недбалість та безвідповідальність за свої вчинки. Саме випалювання сухої трави та очерету може призвести до масштабних лісових пожеж та завдати непомірних збитків природі – національному багатству України. Трагічними наслідки можуть бути й для самих людей – вогонь з відкритої території може перекинутися на присадибні ділянки і будинки їхніх господарів.

Пам'ятайте, що пожежі на відкритих територіях також можуть спричинити тяжкі наслідки, такі як поширення вогню на житлові будинки і розташовані поруч споруди,  руйнування родючого шару ґрунту, а також загибель тварин!

 

Тож, зважаючи на небезпеку, яку становлять такі загоряння, Козинська сільська рада закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах шляхом випалювання сухої рослинності!

 

Щодо цього доводимо до широкого загалу інформацію про те, що в Україні посилено відповідальність за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря й знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу. Статті, згідно яких здійснюється покарання та розмір штрафів, ЧИТАЙТЕ ТУТ ЗБЕРЕГТИ

 

 

Пам’ятайте! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 

 – відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

 

– розводити багаття у лісі та лісопосадках;

 

– заїжджати автомобілем до лісу;

 

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

 

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

 

– полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

 

– створювати смітники та спалювати відходи;

 

– спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

 

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

 

         Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.