Потерпілими від домашнього насильства можуть бути особи незалежно від віку або матеріального стану. Найвразливішою категоріє є жінки, діти та особи старшого віку. Дехто потерпає від домашнього насильства роками та не знає як від нього захиститися та де отримати допомогу.

В Україні діє Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Насильство може проявлятися не лише у фізичній формі, але й у інших формах. Вказаний закон вирізняє чотири види насильства - фізичне, економічне, психологічне та сексуальне.

За кожен з них настає відповідальність.

Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" у своїх нормах чітко визначає перелік суб'єктів, які наділені відповідними повноваженнями для захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства.

До таких органів відносяться: Органи Національної поліції, Органи управління освіти, навчальні заклади та установи системи освіти, Органи, установи і заклади охорони здоров`я.

До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

  1. терміновий заборонний припис стосовно кривдника;
  2. обмежувальний припис стосовно кривдника;
  3. проведення профілактичної роботи щодо кривдника, який вчинив домашнє насильство
  4. направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

Якщо потрібна детальна інформація щодо способів захисту від домашнього насильства можна звертатися до сектору “Радивилівське бюро правової допомоги” за адресою: м. Радивилів вул. Кременецька, 52; тел. 0-800-213-103 (дзвінки останнього безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів цілодобово).