Як уберегти врожай від нищівної пожежі?
Влітку актуальною стає проблема збереження врожаю від виникнення пожеж. У цей час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах – кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, спалювання сухої рослинності – може призвести до загорання, внаслідок якого цілі гектари посівів здатні перетворитися на попіл.
Згідно зі статистикою, основними причинами виникнення загорань під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також випалювання стерні. Задля уникнення загорань на полях, Дубенське РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області нагадує основні правила пожежної безпеки при збиранні врожаю.
Насамперед до збору сільськогосподарських культур слід ретельно підготуватися. Для цього у всій зернозбиральній техніці, агрегатах та автомобілях необхідно відрегулювати системи живлення, змащення, охолодження й запалювання. Техніку слід оснастити справними іскрогасниками та обладнати первинними засобами пожежогасіння (комбайни й трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником і штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, залучені до збирання врожаю, зобов’язані пройти протипожежний інструктаж.
Перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки. Крім цього, перед хлібним масивом слід встановити попереджувальні знаки про заборону куріння, розпалювання вогнищ і т.д.
Під час збирання врожаю суворо заборонено заправляти збиральну техніку пальним у хлібних масивах, а також курити й користуватись відкритим вогнем поряд із зерновими посівами. Разом із тим, не дозволяється спалювати стерню, післяжнивні залишки та розводити багаття на полях.
І наостанок, під час жнив на полі має чергувати трактор із плугом та бороною, а також бочка з водою та іншими засобами пожежогасіння на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.
Шановні громадяни, пам’ятайте, що дотримуватися вищезазначених вимог пожежної безпеки – обов’язок кожної людини! Лише спільними зусиллями ми не допустимо загорання хлібних масивів, які є основою економіки нашої країни.
Дубенське РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області
Олександр ОРЛОВСЬКИЙ