Фізичну особу – підприємця за відмову в проведенні безготівкових розрахунків за товари або послуги штрафуватимуть. За таке порушення ФОПи отримують штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному порушенні штраф буде від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Про це наголошує Державна податкова служба.

Зокрема, Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до п. 1 частини першої ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х. 

Так, п. 1 частини першої ст. 255 КУпАП встановлено, що уповноважені особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та його територіальних органів мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення вчинені, зокрема, за ст. 163 прим. 15 КУпАП.