???????Жінкам:

Організм в критичні моменти непередбачуваний. На тлі постійного стресу від війни, незбалансованого харчування та поганого сну менструальний цикл може збитися, тимчасово пропасти або розпочатися раніше.

?Перш за все, потурбуйтесь про прокладки для місячних, щоденні прокладки, серветки для інтимної гігієни та туалетний папір. Покладіть їх у всі можливі кишені одягу та до аптечки, з якими йдете в укриття під час оголошення повітряної тривоги.

?Від тампонів та менструальної чаші варто тимчасово відмовитись, адже ви не завжди матимете можливість змінити й утилізувати їхній зміст. А це може призвести до синдрому токсичного шоку.

Білизну треба продовжувати змінювати щодня, а якщо такої можливості немає — часто змінювати щоденні прокладки.

Руки, які торкаються статевих органів, повинні бути чисті. І головне — мийте водою або серветками вульву акуратно, не проникайте вглиб піхви, щоб не поранити її та запобігти розвитку інфекцій.

????Якщо ви в укритті, а місячні почалися — забудьте про сором. Найважливіші в цій ситуації — залишити всю зону статевого органу сухою та чистою. Скористайтеся засобами інтимної гігієни, а якщо не маєте, то:

????Розпитайте у кожної жінки, чи має вона прокладки

????Якщо ніхто не має, тоді точно у когось в аптечці є бинти та вата. Шматок одягу також підійде.

????У сховищах повинна бути санітарна зона, де ви можете спокійно зробити свої справи. Просіть жінок прикрити вас, якщо почуваєтесь некомфортно.

????Чоловікам:

Інтимна гігієна чоловіків не менш складна й важлива. Крім туалетного паперу завжди майте при собі серветки для інтимної гігієни. Адже якщо немає можливості помити пахову зону та головку статевого члена водою, то серветки знадобляться.

????Нехтування гігієною призводить до розмноження бактерій в такому закритому вологому середовищі, водночас може з’явитися неприємний запах.

За можливості, змінюйте білизну щодня.

Бережіть себе та своє тіло!