Перша допомога при цукровому діабеті

Під час високого рівня тривоги можуть загострюватися різні хронічні захворювання, зокрема небезпечні стани при цукровому діабеті – гіпоглікемія та гіперглікемія.

????Гіперглікемія – це стан, що характеризується підвищенням рівня глюкози (цукру) в крові. Він може бути спричинений надмірним споживанням їжі, багатої на вуглеводи, надмірним фізичним або розумовим перенавантаженням, а також внаслідок прийому чи не прийому лікарських засобів.

Ознаки та симптоми:

??часте сечовипускання;

??надмірна спрага;

??нудота;

??ознаки зневоднення: втрата ваги, сухість слизових оболонок, прискорення серцебиття; ??сплутаність свідомості.

Що робити?

Якщо це можливо, терміново виміряйте рівень глюкози за допомогою спеціального пристрою (глюкометру). Зателефонуйте своєму лікарю або зверніться за допомогою до спеціалістів швидкої допомоги. Необхідно вирахувати дозу інсуліну для повторного негайного його введення.

????Гіпоглікемія – раптове і різке зниження рівня глюкози у крові. Причини: використання більшої дози інсуліну чи інших препаратів від діабету, несвоєчасний прийом їжі або голодування, гарячка, велике фізичне навантаження або стрес.

Ознаки та симптоми:

??виникає раптово;

??почуття голоду;

??головний біль;

??втома;

??холодний липкий піт;

??порушення свідомості;

??тремтіння.

Що робити?

Якщо людина у свідомості – дайте їй випити солодкого чаю чи з’їсти шматочок цукру, цукерки, шоколаду тощо. Якщо людина без свідомості – переверніть на бік людину та негайно покличте лікаря. Попередьте лікаря про наявний цукровий діабет у постраждалого.