Перша допомога у разі передозування лікарських засобів

У наш час, коли отримати консультацію лікаря з приводу хвороби вкрай важко, багато людей займається самолікуванням. У випадку неправильного підбору дози або у разі поєднання несумісних речовин можуть виникнути неочікувані побічні ефекти:

— нудота, блювання,

— головний біль,

— запаморочення,

— біль у животі,

— сонливість, зомління чи інші порушення свідомості, галюцинації,

— порушення дихання,

— судоми тощо.

Перша допомога:

1?? Огляд місця події.

Впевніться, що Вам безпечно тут знаходитись. Спробуйте дізнатись, що саме трапилось (є свідки або Ви бачите упаковку лікарського засобу біля людини).

2?? Огляд постраждалого.

Спитайте у людини: що трапилось, що саме його/її турбує. Якщо людина не реагує на звернення, перевірте свідомість дотиком, наприклад, у ділянці плеча.

3?? Виклик спеціалістів.

Спробуйте здійснити виклик медичної допомоги у разі її необхідності, чи пошукайте медиків серед оточуючих, сусідів. Можливо, буде доцільним спробувати отримати консультацію онлайн чи телефоном.

4?? Перша допомога.

Якщо Ви знаєте, що конкретно людина вжила, спробуйте дізнатись про необхідні дії з інструкції або у лікаря. Для більшості лікарських засобів у разі передозування бажано як можна швидше звільнити шлунок. Якщо людина у свідомості і з моменту прийняття ліків пройшло менше декількох годин, дайте випити велику кількість звичайної води до виникнення рефлексу блювання. Після блювання бажано прийняти сорбент за інструкцію (як-от активоване вугілля) та запити водою.

??У разі несвідомого стану постраждалого викликати блювання НЕ МОЖНА! Покладіть людину у відновне (бокове) положення та спостерігайте за диханням до прибуття спеціалістів.