Що робити, якщо біля вас багато поранених?

Медичне сортування – визначення порядку надання першої допомоги постраждалим в залежності від тяжкості їхнього стану.

Навіть не маючи медичної підготовки, ви можете провести приблизне медичне сортування. Це допоможе зрозуміти, кому насправді необхідна ваша термінова допомога, а також полегшить роботу медичних спеціалістів.

? Перше і найголовніше – ваша особиста безпека! Тож, впевніться, чи не загрожує нічого вашому власному життю та здоров’ю.

? Терміново зателефонуйте до «швидкої» чітко вкажіть що саме і де сталося, орієнтовну кількість постраждалих.

? Голосно попросіть всіх, хто в змозі пересуватися самостійно, відійти від інших постраждалих і зібратися разом. Зазвичай це легкопоранені або здорові люди, допомога яким буде здійснюватися в останню чергу. Їх також можна залучати до проведення сортування або пошуку медичної допомоги.

? Далі за стандартним алгоритмом необхідно оглянути кожного постраждалого з тих, хто не відійшов самостійно. Відсутність свідомості та дихання свідчить про смерть людини, і в разі недостатньої кількості рятувальників перша допомога таким постраждалим не надається.

? Усі постраждалі, що залишаться, потребують першої допомоги та подальшого лікування. У пріоритеті – зупинка сильної кровотечі, а також переведення у відновне (бокове) положення людей без свідомості.