Літній час закінчився: коли та як переводити стрілки годинників

Дата: 29.10.2021 16:41

Цими вихідними Україна перейде на зимовий час. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів.

У ніч на 31 жовтня, в неділю, о 4 ранку українці переведуть стрілки годинника на одну годину назад.

Країни ЄС цьогоріч планують відмовитися від переведення годинників. Відповідне рішення уже цього тижня планують ухвалити та у Верховній раді. Що пропонують парламентарії – розбирався політолог Олександр Радчук.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Як відомо, стрілки переводять двічі на рік (восени й навесні) в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.

Літній і зимовий час було впроваджено у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР почали переводити стрілки з 1981 року.

Нагадаємо, Верховна рада у березні цього року відправила на доопрацювання в комітет законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонне переведення годинників. У документі пропонується, щоб в Україні залишився зимовий час.

Як заявив нардеп Руслан Стефанчук, економічна доцільність переведення стрілок годинника не доведена. А запровадити на території України єдиний київський час – це геополітичне завдання.