Долучайтеся до обласного літературного конкурсу «Перло многоцінне», приуроченого Дню української писемності та мови, який проходить серед учнівської молоді

Дата: 07.10.2021 11:10

Правління Рівненського обласного об?єднання Всеукраїнського  товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка пповідомляє про завершення щорічного Обласного літературного конкурсу «Перло многоцінне», приуроченого Дню української писемності та мови, який проходить серед учнівської молоді (умови конкурсу додаються).

Матеріали (літературно-творчі доробки) конкурсу необхідно надіслати до 31 жовтня 2021 року на електронну пошту: rvprosvita@ukr.net

У разі відсутності можливості відправити електронною поштою, прохання надіслати на адресу: вул. С. Петлюри, 1, м. Рівне, 33028, Рівненське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка.

Обовязково зазначити контактний номер телефону вчителя, наставника, який підготував до конкурсу.

УМОВИ

проведення літературного конкурсу «Перло многоцінне»

І. Загальні засади

1. Літературний конкурс  «Перло многоцінне» проводиться Рівненським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка з нагоди Дня української писемності та мови (9 листопада) із залученням інших громадських організацій.

2. Назва конкурсу «Перло многоцінне» запозичена у Кирила Ставровецького, відомого українського письменника і вченого, просвітителя і видавця ХVI – ХVІІ століть, уродженця Млинівщини (Волинь), автора збірника повчань і віршів «Перло многоцінне».

3. Мета конкурсу – утвердження української національної ідеї, державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання  шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.

4. Завдання конкурсу:

- пошук та підтримка талановитої молоді;

- підняття престижу української мови;

- виховання у молодого покоління українців любові до мови свого

народу;

- формування в молодої людини почуття патріотизму, потреби

особистої причетності до процесів утвердження і розвитку

української мови та культури.

5. Конкурс проводиться як творче змагання для дітей шкільного віку, які шанують українське слово, мають літературний хист.

6. Жанр літературних творів автори обирають добровільно – поезія, драма, проза, оповідання, новели, нариси, етюди, замальовки та ін.

7. Тематика літературних творів конкурсу:

- мова – ознака державності українців;

- слово, мова як культурно-історичне явище;

- творці, носії, захисники української мови, писемності, культури та ін.

- національна ідея як головна цінність українського народу.

ІІ. Організація конкурсу

8. Конкурс проводиться упродовж року і завершується 31 жовтня поточного року.

9. До участі в літературному конкурсі запрошуються учні закладів освіти, які мають творчі літературні здібності і цікавляться питаннями історії, майбутнього України, функціонуванням та розвитком української мови, національними українськими традиціями.

10. Конкурс триває упродовж року і завершується 31 жовтня 2021  року.

11. Матеріали (літературно-творчі доробки) конкурсу надсилаються на електронну пошту rvprosvita@ukr.net. У разі відсутності можливості відправити електронною поштою, прохання надіслати на адресу: вул. С. Петлюри, 1, м. Рівне, 33028, Рівненське обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка.

12. Конкурсантам необхідно вказати: прізвище, ім’я, вік, заклад освіти, клас (станом на 20212022 навчальний рік), рід занять, домашню адресу, контактний телефон, жанр запропонованого для участі у конкурсі літературного твору.

13. Організаційний комітет конкурсу формується з членів правління Рівненської обласного об’єднання «Просвіта», спілки письменників, закладів, установ освіти, міських та районних товариств «Просвіти». Комітет формує склад журі, діє на засадах колегіальності ухвалення рішень, добровільності і рівноправності членства, гласності.

14. Журі добирається правлінням Рівненського обласного об’єднання «Просвіта» імені Т. Шевченка із числа науковців, членів Національної спілки письменників України, учителів-україністів області, представників державних та громадських організацій, діяльність яких спрямована на розвиток української мови.

15. Журі конкурсу до 5 листопада підбиває підсумки і визначає переможців.

ІІІ. Проведення конкурсу та підбиття підсумків

16. Роботи (літературні твори), які надійшли на конкурс до 31 жовтня за вказаною поштовою чи електронною адресами розглядаються членами журі до 5 листопада. Визначаються переможці.

17. Нагородження переможців конкурсу відбувається на урочистостях, які проводитимуться у  містах, райцентрах області з нагоди Дня української писемності та мови (9 листопада або напередодні).

18. Переможці конкурсу нагороджуються грамотами Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка та цінними подарунками.

19. Твори переможців конкурсу друкуються у щорічному альманасі «Проріст», вручення якого відбувається 22 травня під час обласного свята української мови, культури й духовності у Пересопниці.

20. Перебіг конкурсу, його результати та твори переможців висвітлюються на сайтах «Просвіти», у засобах масової інформації.

21. Учасникам, які не здобули призові місця, інформація про результати конкурсу надсилається на електронні адреси, з яких надходили заявки.