Дата: 20.09.2021 14:26

Якщо Ви молоді та амбітні, якщо «Батьківщина» для Вас не просто слово, якщо Ваш вік від 18 до 27 років, не чекайте повістки, звертайтеся до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за місцем прописки та поповнюйте лави строковців Збройних Сил України.

НАГАДУЄМО:

З 1 жовтня розпочинається осінній призов на строкову військову службу та триватиме до 30 грудня 2021 року.

Громадяни призовного віку, які не отримали повісток, або яким за будь-яких обставин повістка не надійшла, зобов’язані з’явитись до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку чергового призову, визначеного Указом Президента України. При собі мати документи, які посвідчують особу та приписне посвідчення.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» строки проходження строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:

для солдат і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;

для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, – до 12 місяців.

Строк проходження строкової військової служби визначається законодавством України залежно від наявності у особи відповідного ступеню вищої освіти (магістр), а не від факту отримання вищої освіти.

Не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються: у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання; у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти; у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти; у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання; в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

НАГОЛОШУЄМО:

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744, призвані до Збройних сил України та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил.