Восьмий рік поспіль Україна у різних сферах впроваджує стандарти, які працюють у Європейському Союзі. Інструментом, який дозволяє нам це зробити, є Угода про асоціацію з ЄС. Саме у ній прописані зміни, які Україна має запровадити у себе, щоб стати частиною єдиного європейського простору свободи, демократії, верховенства права, а також єдиного економічного простору.

Сьогодні, в рамках кампанії #EUкраїна розглянемо, яким є шлях євроінтеграційних змін в Україні.

Відповідальним за виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом є Уряд України. Саме він ініціює акти та законопроєкти, які допоможуть змінити різні сфери нашого життя — від довкілля і виходу українських товарів на європейський ринок до впровадження нових європейських стандартів в освіті та медицині.

За всі ці різні напрямки відповідають міністерства. Вони розробляють законопроєкти для змін у своїх сферах та подають їх до Кабінету Міністрів, а Кабмін вносить ці документи на розгляд Верховної Ради.

Віцеперм’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції політично спрямовує міністерства і стратегічно координує процес євроінтеграції.

Урядовий офіс з європейської та євроатлантичної інтеграції розглядає внесені Урядом законопроєкти на відповідність Угоді.

Комітет ВР з питань інтеграції України до ЄС проводить експертизу законопроєктів, внесених у Парламент,— чи відповідають вони праву Європейського Союзу та нашим зобов’язанням за Угодою.

Верховна Рада ухвалює євроінтеграційні законопроєкти, розроблені Урядом чи народними депутатами. Саме вона затверджує нові правила, які запрацюють у різних сферах.

Президент також має право вносити на розгляд Парламенту євроінтеграційні законопроєкти і може ветувати ті, які не відповідають міжнародним зобов’язанням України.

Місцева влада «на місцях» відповідає за реалізацію законів та актів, які ухвалила Верховна Рада або Уряд.

Громадянське суспільство стежить за тим, чи урядовці та Верховна Рада дотримуються виконання Угоди. Громадські організації можуть брати участь у публічному обговоренні законопроєктів, звертатися до урядовців із запитами.

Мета інформаційної кампанії #EUкраїна, яка проходить з ініціативи Уряду України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах, змінюючи на краще побут українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут: https://association4u.in.ua/