До відома бджолярів - за наявні бджолосім'ї можна отримати дотацію

Дата: 23.03.2021 09:42

Постановою Кабміну передбачено спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї за умови реєстрації пасіки.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції»  в 2021 році передбачена спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї за умови реєстрації пасіки та за наявності від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю.

Згідно наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» пасіка підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування за місцем її знаходження один раз в рік заснування пасіки.

Крім того, власник пасіки має звернутися із заявою до районної лікарні ветеринарної медицини для  отримати ветеринарно-санітарного паспорту пасіки.

Щоб отримати дотацію за бджолосім’ї громадяни (фізичні особи) та інші суб’єкти господарювання подають в органи місцевого самоврядування наступні документи:

-                      копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

-                      копію рішення про державну реєстрацію потужності (пасіки);

-                      копію довідки або договору про відкриття поточного рахунка в банку;

-                      копію паспорта громадянина України (для фізичних осіб);

-                      довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням  яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (для суб’єктів господарювання);

-                      копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (для суб’єктів господарювання, які є юридичними особами);

-                      довідку, видану органом місцевого самоврядування,  про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи - підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

У разі виникнення проблемних питань щодо отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та реєстрації пасіки у Державному реєстрі потужностей операторів ринку звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, за телефоном:  (0362)633630.