Аналіз дзвінків на національну гарячу лінію 527 вказує на ще один небезпечний «тренд» у торгівлі людьми: пропозиції з північноєвропейських країн. Ви спитаєте: хіба можуть становити загрозу такі благополучні країни, як Фінляндія чи Норвегія? Відповідаємо: можуть! На жаль, торгівля людьми відбувається абсолютно в усіх країнах світу.

Чоловікові, який розповів нам про отриману з Фінляндії пропозицію, знайшов посередника за оголошенням у соцмережах. Працювати пропонують на гіпсокартонному заводі, контактів якого не розкривають. Посередник за свої послуги виставляє ціну 2000 євро, обіцяючи, що сума буде поступово стягатися із заробітної платні. Чим це небезпечно? Передусім потраплянням у боргову кабалу. Тобто роботодавці матимуть механізми тримати працівника на виробництві, поки він не «відпрацює» віддані за нього гроші.

Тож проаналізуймо всі небезпеки, які приховує ця пропозиції роботи:

1) ризик потрапляння в боргову кабалу;

2) небезпека нелегального працевлаштування (чи може бути легальною праця у Фінляндії за литовською візою?);

3) відсутній детальний опис місця та умов роботи;

4) договір укладено незрозумілою мовою — хто знає, на що ви погодитеся, підписавши його?

Яким би скрутним не було ваше матеріальне становище вдома, якою б привабливою не здавалася пропозиція на перший погляд, не втрачайте, будь ласка, пильності. Якщо ви зібралися працювати за кордоном, переконайтеся, що все офіційно. Пропозиція здається сумнівною? Телефонуйте на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527. Усі дзвінки з мобільних телефонів безкоштовні й анонімні.

Додаткова інформація -   http://www.527.org.ua/

У м. Рівне додаткову інформацію, супровід та підтримку осіб, які постраждали від торгівлі людьми, надає ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»,

 телефон контактної особи: 097 549 57 30

«Публікація здійснена в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.»