Сьогодні 34 роковини Чорнобильської аварії

Дата: 26.04.2020 15:53
Кількість переглядів: 717

Фото без описуФото без опису

Понад 30 років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася одна з найбільших техногенних катастроф ХХ століття. 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилин на четвертому енергоблоці ЧАЕС пролунав вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, що перекинулася на дах третього енергоблоку. Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасних України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії.

Президент України Володимир Зеленський назвав Чорнобильську катастрофу лихом планетарного масштабу, яка стала не тільки гірким уроком з недавнього минулого, а й пересторогою на майбутнє.

"34 роки тому на українській землі сталася небачена трагедія: мирний атом, покликаний полегшувати життя й покращувати добробут людей, вийшов з-під контролю і став загрозою для всього живого на великій території навколо Чорнобильської атомної електростанції та далеко за її межами", - пише він у Facebook.

"У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю героїв, які врятували майбутнє від радіаційної небезпеки й відійшли у вічність. Глибока шана ліквідаторам і добрі слова на адресу представників різних професій, які сьогодні забезпечують відновлення та розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також захищають ці землі від нових стихійних лих", - зазначив голова держави.

Щороку у цей день українці запалюють свічки у пам'ять про загиблих та приносять квіти до меморіалів ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильські АЕС. Втім, цьогоріч через запроваджений в Україні карантин пам'ятні заходи зазнають змін – українців просять залишатися вдома та вшановувати героїв, запаливши свічки пам'яті на підвіконнях.

Ще однією особливістю відзначення роковин Чорнобильської аварії цьогоріч є масштабні пожежі неподалік зони відчуження. За 34 роки флора та фауна відновилися попри радіацію. Але пожежі знову їх понищили. 

На території нашої громади проживають як ліквідатори Чорнобильської аварії, так і люди, котрі втратили свої домівки через неї.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь