Уряд продовжує карантин до 11 травня. Попередньою датою завершення карантину було 24 квітня 2020 року.

При ухваленні рішення Уряд спиралвся на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня.

Водночас в Уряду є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартову точку цього плану  називають «День К». Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.

За розрахунками Уряду, «День К» має настати 12 травня. Також в Уряду є важливі завдання до цього часу, над якими він працює: поступово збільшується кількість тестувань, покращується забезпечення лікарень та медиків, запроваджуєється систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюються нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція.

Україна неодмінно повернеться до звичного ритму життя, але загроза, на жаль, найближчим часом не зникне. І ми разом з усім світом маємо навчитися жити за нових умов.