Відбулася координаційна нарада з представниками поліції

Дата: 30.01.2020 16:52

29 січня 2020 року відбулась спільна координаційна нарада із начальниками центрів соціальних послуг Козинської, Радивилівської, Крупецької та Бугаївської ОТГ Радивилівського району. Розглянуто питання координації спільних дій щодо профілактики запобігання правопорушенням стосовно осіб похилого віку (особливо самотніх), надання соціальної допомоги, здійснення патронажу, забезпечення безпеки пенсіонерів та одиноких осіб похилого віку.

Профілактика злочинів, скоюваних стосовно осіб похилого віку - основний пріоритет превентивної діяльності поліцейських. Протягом 2019 року на території Радивилівського району стосовно осіб похилого віку скоєно 8 злочинів. Переважну частину їх становлять крадіжки особистого майна з домоволодінь літніх людей. Але інколи вони потерпають й від шахрайських дій. Предметом посягання виступають гроші, цінні речі, документи.
Слід зазначити, що таку «недопустимо довірливу поведінку» осіб похилого віку істотно посилюють характерні риси саме для цього віку: довірливість, добродушність, необачність, нав’язливість, самовпевненість, нездатність швидко орієнтуватися у складних життєвих ситуаціях та приймати оптимальні рішення тощо. У результаті можемо дійти висновку, що ці особливості людей похилого віку зумовлюють можливість вчинення щодо них суспільно небезпечних діянь, тому запобігання віктимній поведінці осіб похилого віку необхідно здійснювати за допомогою різносторонніх превентивних заходів (проведення бесід, інструктажів, розроблення рекомендацій щодо запобігання віктимній поведінці осіб похилого віку.