Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.

24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

Слов'янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Спочатку були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця. Відомо, що брати були православними ченцями і слов'янську абетку створили в грецькому монастирі. Серед збережених до наших днів найдавніших пам'яток слов'янської писемності збереглися також і життєпису творців слов'янської грамоти -святих Кирила і Мефодія . Найбільший інтерес представляють «Житіє Костянтина Філософа», «Житіє Мефодія», «Похвальне слово Кирилу і Мефодію». 

З прийняттям християнства, Давня Русь перейшла на слов'янську абетку, запросивши з Болгарії вчителів - продовжувачів справи Кирила і Мефодія. І в Києві, і в Новгороді, і в інших містах були створені школи для навчання слов'янської грамоти. 
На сьогоднішній день у світі існує приблизно 60 народів, писемність яких грунтувалася на кирилиці. І величезне спасибі двом великим братам за те, що вони залишили нам спадщину, яка, як і раніше об'єднають слов'янський світ.