24 травня - день слов'янської культури і писемності

Дата: 24.05.2017 14:25
Кількість переглядів: 777

Фото без опису

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.

24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

Слов'янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Спочатку були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця. Відомо, що брати були православними ченцями і слов'янську абетку створили в грецькому монастирі. Серед збережених до наших днів найдавніших пам'яток слов'янської писемності збереглися також і життєпису творців слов'янської грамоти -святих Кирила і Мефодія . Найбільший інтерес представляють «Житіє Костянтина Філософа», «Житіє Мефодія», «Похвальне слово Кирилу і Мефодію». 

З прийняттям християнства, Давня Русь перейшла на слов'янську абетку, запросивши з Болгарії вчителів - продовжувачів справи Кирила і Мефодія. І в Києві, і в Новгороді, і в інших містах були створені школи для навчання слов'янської грамоти. 
На сьогоднішній день у світі існує приблизно 60 народів, писемність яких грунтувалася на кирилиці. І величезне спасибі двом великим братам за те, що вони залишили нам спадщину, яка, як і раніше об'єднають слов'янський світ. 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь