Краєзнавчий круїз «МОЯ ТИ РІДНА СТОРОНА» публічно-шкільної бібліотеки села Пустоіванне

Дата: 27.04.2017 11:48

Рідний край – це мала Батьківшина, частина нашої неньки України. Вивчення його історії, популяризація традицій,культурних цінностей,надбаних народом протягом століть у наш час є одним із найголовніших завдань,що стоїть перед бібліотеками, як перед культурно-освітніми центрами. Пустоіваннівська публічно-шкільна бібліотека проводить інформаційну роботу з висвітлення історії рідного  краю, впровадження його кращих традицій. Краєзнавство переживає процес пошуку нових форм. В Пустоіваннівській ПШБ провідним бібліотекарем Василем Мацюком впроваджено краєзнавчий круїз «Моя ти рідна сторона» - комплекс заходів про історію та вивчення рідного краю, який було проведено з учнями 9 класу Рудня – Почаївського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Мета його – виховання в учнів любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії,духовної спадщини; популяризація літератури краєзнавчого характеру; збереження народних традицій та звичаїв рідного краю.

Подорож розпочалась з історії села Пустоіванне. Провідний бібліотекар ПШБ с.Пустоіваннеспільно з учнями 9 класу провів краєзнавчу розвідку по збору інформації про історію села Пустоіванне. Лінник Володимир Михайлович, вчитель історії, розповів про історію села Пустоіванне : «територія села була заселена ще в глибоку давнину землеробськими і скотарськими племенами. Свідченням цього є багато знайдених на околицях села пам’яток матеріальної культури (кам’яні сокири,рубила,скребачки,наконечники стріл …». Учні мали змогу також ознайомитись з матеріалами, які зібрані в папці «Історія села Пустоіванне». В наступній подорожі  під назвою « Славетні особистості краю» провідний бібліотекар розповів відомості про славетних людей, які побували на території нашого села Пустоіванне : про перебування Т.Шевченка на Волині. «Повертаючись з Почаєва проїжджав він і через наше село Пустоіванне,милувався річкою Пляшівкою. Край села побачив криницю,зачерпнув повні пригорщі дзвінкої води і пив її так,буцім з нею передавалась йому сила козацької вольниці». Учні мали змогу ознайомитись з збіркою «Тарас Шевченка і наш край» та історико-краєзнавчим нарисом «Славетні особистості краю» в якому представлено історичні відомості про Івана Богуна,Прохора Кічатого,Миколи Костомарова тощо.

В подальшій подорожі «Із скарбниці мого роду» для учнів 9 класу було проведено екскурсію в шкільний краєзнавчий музей. Екскурсовод, учениця 9 класу Долюк Мар’яна, провела бесіду – екскурсію «село періоду козаччини», де ознайомила присутніх з першою згадкою про село, про наш край в найдавніші часи тощо. На закінчення краєзнавчого круїзу «Моя ти рідна сторона» вчитель історії Лінник Володимир Михайлович провів урок краєзнавства «Село в наші дні». Активну участь в проведенні краєзнавчого уроку взяли учні 9 класу Облічинська  Ярослава, Інна Тарасюк, Мацібура Світлана, Дженджелюк Надія, Бондарець Тетяна та ін..

Однією із важливих складових роботи бібліотеки є і буде історико-краєзнавча діяльність. Адже не знаючи минулого свого краю,неможливо бути освіченою людиною,патріотом своєї Батьківщини.

Рідний край – це мала Батьківшина, частина нашої неньки України. Вивчення його історії, популяризація традицій,культурних цінностей,надбаних народом протягом століть у наш час є одним із найголовніших завдань,що стоїть перед бібліотеками, як перед культурно-освітніми центрами. Пустоіваннівська публічно-шкільна бібліотека проводить інформаційну роботу з висвітлення історії рідного  краю, впровадження його кращих традицій. Краєзнавство переживає процес пошуку нових форм. В Пустоіваннівській ПШБ впроваджено краєзнавчий круїз «Моя ти рідна сторона» - комплекс заходів про історію та вивчення рідного краю, який було проведено з учнями 9 класу Рудня – Почаївського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Мета його – виховання в учнів любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії,духовної спадщини; популяризація літератури краєзнавчого характеру; збереження народних традицій та звичаїв рідного краю.