11 квітня - міжнародний день визволення в'язнів з фашистських концтаборів

Дата: 11.04.2017 11:13

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня за ініціативою ООН.

11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу.11 квітня - міжнародний день визволення в'язнів з фашистських концтаборів

Метою відзначення  Дня 11 квітня є збереження пам’яті  про трагічні події Другої Світової війни, які забрали життя людей, що загибли у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

Ми з Вами в нацистській неволі зазнали зневагу, голод, тяжку виснажливу працю та багато страждань і випробувань, а повернувшись на рідну землю – недовіру з боку радянських владних структур.
Наші люди згадують усі ті роки з болем.
Лише через 43 роки після Великої Перемоги  радянська влада оцінила героїзм людей, які вижили в неволі і, незважаючи на всі перенесені страждання, відбудували свою тяжко поранену країну, створили свої сім’ї, виховали достойне покоління громадян своєї країни.
Права таких людей захищені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань».