У Козинській ПШБ пройшла історична година "Трагедії українського народу»

Дата: 31.10.2017 11:10

Фото без описуФото без описуФото без опису

В  Козинській  ПШБ  з  нагоди  70-х  роковин  початку  проведення радянської  операції  «Захід»   25  жовтня пройшла історична  година  «Трагедії українського  народу»   з  учнями  9-А  классу Козинського  НВК  «школа-колегіум».

Бібліотекар   Оксана  Краплич  провела  екскурс  в  післявоєнні  роки,  коли  відбувалися жахливі події депортації українців в Сибір,  знищення їх коріння  на  рідній землі.  Щоб залякати західноукраїнське населення  й  позбавити  УПА  підтримки  народу,  НКВС  застосовував жорсткі заходи.  Він виселяв  людей  з  районів розташування  баз  УПА,  депортуючи  до  Сибіру сім’ю  кожного,  хто був пов’язаний  з  опором,  і  навіть цілі  села.  За  підрахунками,  між  1946  та  1949  рр.  було  заслано  близько  500  тис. Західних українців.

Присутні переглянули електронну  презентацію  «Боротьба  з  УПА».  На  завершення  у  виконанні  ансамблю  клубу  села  Козин  (керівник  Євгенія  Бондар)  прозвучала  пісня  «Хай  живее вільна Україна».