Мінфін виділить на погашення заборгованості за пільги та субсидії 15 млрд.грн

Дата: 22.06.2017 10:40
Кількість переглядів: 798

Фото без опису

За ініціативи Асоціації міст України 16 червня в Міністерстві фінансів відбулася робоча нарада щодо проблеми заборгованості державного бюджету перед підприємствами житлово-комунального господарства за надані споживачам пільги та субсидії. У нараді взяли участь заступник Міністра фінансів Сергій Марченко, заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Альона Бабак. Позицію органів місцевого самоврядування представляли Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, міські голови та представники міст-членів АМУ, аналітики Аналітичного центру АМУ Олег Гарник та Ігор Онищук.

Наразі існує дуже серйозна проблема щодо заборгованості державного бюджету перед підприємствами ЖКГ за надані пільги та субсидії. За інформацією Мінфіну, станом на 1 червня цього року вона становить близько 33 млрд грн. При цьому, в Державному бюджеті України на 2017 рік на надання пільг та житлових субсидій населенню передбачена субвенція у сумі 47 млрд грн., які на сьогодні вже використані. Необхідно звернути увагу, що  цього року була погашена заборгованість за надані пільги та субсидії за 2016 рік у розмірі 20 млрд грн.

Через фінансові проблеми підприємств ЖКГ, що виникли внаслідок недофінансування, місцеві бюджети змушені постійно їх дотувати. Це питання не могло залишитися поза увагою Асоціації міст України. На виконання рішення Правління АМУ від 24 квітня 2017 року, Виконавча дирекція Асоціації зібрала та проаналізувала інформацію щодо заборгованості держбюджету перед підприємствами ЖКГ у розрізі  населених пунктів та регіонів. За результатами аналізу АМУ підготувала звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням  сприяти у вирішенні цього питання.  

На виконання досягнутих домовленостей, за дорученням Прем’єр-міністра України, і була проведена нарада у Мінфіні. Зокрема, передбачається додатково виділити 15 млрд грн. на погашення заборгованості за надані пільги та субсидії. Ці кошти надійдуть до місцевих бюджетів виключно за умови проведення органами місцевого самоврядування перерахунків надлишково нарахованих субсидій. На думку Мінфіну, ця сума може становити близько 10 млрд грн. Таким чином, залишається неврегульованим питання джерела відшкодування близько 8 млрд грн.

Олександр Слобожан акцентував увагу на необхідності конструктивної співпраці як органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування «Лише спільними зусиллями можна вирішити цю проблему», – підкреслив він. Виконавчий директор АМУ також зазначив, що одним з ключових моментів врегулювання проблеми є прийняття анонсованого Мінфіном законопроекту до перерви в роботі парламенту, оскільки надходження коштів з держбюджету перед самим початком опалювального сезону, унеможливить його своєчасний початок. «Зміни до державного бюджету мають бути прийняті до 14 липня цього року, інакше наслідки заборгованості за надані пільги та субсидії будуть катастрофічними як для підприємств теплопостачання, так і для галузі житлово-комунального господарства в цілому», – підкреслив Олександр Слобожан.

Як зазначила Альона Бабак, проблема заборгованості постійно порушується на засіданнях профільного парламентського Комітету, готуються відповідні звернення до центральних органів влади. «Попри це, проблема тільки поглиблюються, а вирішення її відтерміновується», – зазначила народний депутат. Альона Бабак підкреслила, що відповідно до постанови Кабміну від 22 квітня 2017 року № 187, з 1 липня набуде чинності нова ціна на газ, застосовувати яку почнуть з 1 жовтня цього року. Таким чином, вартість природного газу, у тому числі й для потреб підприємств теплопостачання, збільшиться на 25 %, і становитиме близько  6 215 грн. (без ПДВ). Це потягне за собою зростання тарифів, і як наслідок – збільшення кількості отримувачів субсидій. Відповідно – проблема заборгованості державного бюджету за надані пільги та субсидії набуде катастрофічних масштабів.

Під час наради виступили також перший заступник Київського міського голови Геннадій Пліс, заступник Запорізького міського голови Валентина Малиш, начальник управління праці та соціального захисту Уманської міської ради Галина Кучер. Представники громад на прикладі міст з різною чисельністю мешканців вказали на ті наслідки, до яких призвела незважена політика щодо недосконалого фінансування державним бюджетом гарантованих державою соціальних пільг та субсидій. І саме органам місцевого самоврядування доводиться  в прямому сенсі цього слова «рятувати» галузь житлово-комунального господарства, зменшуючи видатки на інші, не менш важливі потреби територіальних громад.

За результатами наради була досягнута домовленість щодо якнайшвидшого внесення в парламент законопроекту про внесення змін до державного бюджету, пошуку можливостей для фінансування залишку заборгованості у 8 млрд грн., джерела покриття якої на сьогодні відсутні.

Повідомляє Асоціація міст України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь