25 років тому люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.

У нас кажуть - інваліди. На Заході - люди з обмеженими можливостями здоров’я. По суті - одне й те саме, але в Україні інваліди - одна з самих малозахищених верств населення, - вважають борці за їхні права. Кожен п’ятий має пенсію нижче величини прожиткового мінімуму. Багато з них потребують постійного стороннього догляду.

В Україні за останніми офіційними статистичними даними кількість інвалідів зростае. Щороку інвалідами стають декілька тисяч чоловік.

Серед прав інвалідів, що найбільше порушуються в нашій країні можна виділити:

-                              право на освіту, нажаль дуже багато дітей-інвалідів не можуть отримати повноцінну освіту через відсутність відповідних навчальних умов;

-                              право на працевлаштування, в країні близько 40 відсотків інвалідів,навіть отримавши професію, що дозволяє працювати з інвалідністю, не можуть знайти роботу.

-                              право на доступну інфраструктуру та транспорт, в містах України вулиці, заклади  та транспорт не відповідають вимогам безбар’єрності.

 Права осіб з інвалідністю були закріплені у таких міжнародно-правових актах як Конвенція ООН про права інвалідів та Загальна декларація прав людини.