У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини іучасть інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям інвалідів.

Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем івалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. В 2005 році був ухвалений закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.

 

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організації інвалідів України» http://www.soiu.com.ua

Всеукраїнське громадське соціально-політичне об'єднання «Національна Асамблея інвалідів України»http://naiu.org.ua

Інтернет-портал Наукового товариства інвалідів «Інститут соціальної політики»  http://info.rehab.org.ua/ukrainian

Життя та проблеми інвалідів в Україні і світі на сайті «Повір у себе!» http://believe.net.ua

Сайт «Крок» для спеціалістів з виховання та навчання дітей з особливими потребами  http://www.krok.org.ua

У Козинській сільській раді питаннями підтримки людей з інвалідністю функціонує комунальна установа "Центр з надання соціальних послуг". Тут можна пройти фізіотерапевтичні процедури, оздоровлювальну гімнастику. Також тут надаються послуги з ремонту одягу, перукаря та масажу.